קונצרטים לעוגב | עוגבים | עמותת חובבי העוגב בישראל | Русский

 

דף הבית
העוגבים בישראל
קונצרטים
צור קשר
English
Français
Русский

 

הפסטיבל הבינלאומי לעוגב בישראל
2015-2016
  ארבעה עוגבים
חדשים בישראל
     

 

הפסטיבל הבינלאומי לעוגב בישראל 2014-2015

הפסטיבל הבינלאומי לעוגב בישראל ייערך כמדי שנה בירושלים ובחיפה. פרטים על כל הקונצרטים אפשר למצוא במדור "קונצרטים". בחיפה, כל הפעילות מתרכזת באודיטוריום מוזיאון הכט, באוניברסיטת חיפה. הקונצרטים מתקיימים אחת לחודש בימי שישי בשעה 11:00. בירושלים, הקונצרטים מאורגנים בשלושה אתרים שונים: כנסיית מנזר הדורמיציון על הר ציון, כנסיית הגואל "רדימר" בעיר העתיקה, ובכנסיית אוגוסטה ויקטוריה על הר הצופים. האקוסטיקה בשלושת הכנסיות הללו מתאימה במיוחד למוסיקת העוגב והעוגבים עצמם יפים מאוד ובעלי אופי שונה זה מזה: העוגב "אוברלינגר" בכנסיית הדורמיציון גדול מכולם ומכיל מספר רב יותר של חלילים שונים, דבר המאפשר לנגנים לבצע יצירות רבות ומגוונות מתוך הרפרטואר הכללי וגם לבצע אלתורים ככל העולה על רוחם. העוגב "שוקה" מכנסיית רדימר קטן יותר ומתאים להפליא לנגינת מוסיקה גרמנית מתקופת המאה ה17 וה-18 כולל במיוחד יצירותיו של יוהאן סבסטיאן באך.

כנסיית אוגוסטה ויקטוריה מכילה עוגב שהוא פנינה מוסיקלית של ממש: זהו עוגב רומנטי גרמני אמיתי, יציר כפיו של בונה העוגבים הגרמני "זוואר". הוא בן 100 שנה, אחד היחידים בעולם אשר שרד עד היום הזה ללא שנוי או קלקול כלשהו. הצלילים שלו יפים במיוחד אבל אליה וקוץ בה: עוגב זה מתאים מאוד למוסיקה שנכתבה בזמנו לכלים מסוג זה, אך מתאים פחות ליצירות שנכתבו בתקופות אחרות ובארצות אחרות. מארגני הפסטיבל והנגנים לוקחים כמובן את אופי הכלים השונים בחשבון בבואם להחליט על תכנית הקונצרטים השונים.

 

הנגנים

הפסטיבל מכיל השנה 8 קונצרטים בחיפה ו-9 בירושלים, החל מחודש נובמבר 2014 ועד חודש יוני 2015. יטלו בו חלק  נגן הונגרי, איסטוואן אלה אשר הופיע כבר רבות בישראל, כוכב גדול המצטיין במיוחד בנגינת יצירותיו של י.ס.באך, גיי בובט, משוויץ, אחד מגדולי נגני העוגב בכל הזמנים,פאבל קוחוט, אחד מהנגנים המוכשרים ביותר בצ'כיה, מריו פינז'רה משווייץ, אלכסנדר קושל מגרמניה לריסה בולאווה מלטביה, כל אלה הופיעו כבר בעבר בארץ וזכו למחיאות כפיים סוערות. אליהם מצטרף השנה נגן צעיר, וירטואוז, אדמונד בוריץ מקרואטיה. כמו כן משתתפים השנה בפסטיבל הבינלאומי לעוגב בישראל 2014-2015 האב רלף גרייס ממנזר הדורמיציון, יוצא גרמניה המתגורר כבר 10 שנים בירושלים ומוכר על ידי רבים כנגן עוגב מרשים ביותר, גונתר גאטשה, הנגן הגרמני החדש של כנסיית הרדימר בעיר העתיקה,  ושני הכוכבים הישראליים: רומן קרסנובסקי, המתגורר בכרמיאל וממשיך לתת קונצרטים ברחבי העולם כולו ויובל רבין, הנגן הישראלי המתגורר ופועל באופן קבוע בשווייץ ומשמש מנהל אומנותי של הפסטיבל. 

הרשמה לעמותה

עמותת חובבי העוגב בישראל, המארגנת את הפסטיבל, היא ארגון וולונטרי בו הפעילות מבוצעת על ידי מתנדבים. מטרתנו לאפשר לקהל הרחב ביותר לשמוע מוסיקה לעוגב על העוגבים הטובים ביותר ובידי הנגנים הטובים ביותר במחיר הנמוך ביותר האפשרי. חברי העמותה משלמים דמי-חבר שנתיים ורשאיים להיכנס לכל קונצרט ללא תשלום, בהצגת כרטיס-חבר. דמי החבר לעונת 2014-2015  מסתכמים ב-200 ש"ח בלבד. כל המעוניין להירשם יעביר אלינו בדואר המחאה בסכום מתאים בציון שם מלא, כתובת, מס' טלפון וכתובת-מייל. הכתובת שלנו בתחתית העמוד.

אפשר גם לשלם דמי-חבר בטלפון באמצעות כרטיס אשראי. קבלה וכרטיס לא יישלחו בדואר אלא יימסרו ביד בכניסה לקונצרטים. 

                         

 

 

עמותת חובבי העוגב בישראל   רחוב ברקן 7 יובלים  20142

טלפון 054-5316994  הודעות באמצעות האתר  www.organ.org.il