קונצרטים לעוגב | עוגבים | עמותת חובבי העוגב בישראל | עברית

 

הפסטיבל הבינלאומי לעוגב
בישראל
2017-2018
הקלטות וידאו של רסיטלים
קודמים
האורטוריו "ירושלים" אופוס 90
מאת גונתר מרטין גוטשה


עשור לפסטיבל הבינלאומי לעוגב בישראל


 בעונה הבאה יחגוג הפסטיבל הבינלאומי לעוגב בישראל עשור להקמתו ובמבט לאחור אנו יכולים לציין בסיפוק עשייה מרובה: 150 קונצרטים לעוגב, על 10 עוגבים שונים נוגנו על ידי 53 נגנים מ-15 ארצות שונות.

הקהל וחברי העמותה התוודעו באמצעותנו לרפרטואר הרחב שנכתב במשך מאות שנים, בארצות רבות, עבור העוגב המכונה עד היום הזה "מלך הכלים", בעיקר בגלל גודלו ורב-גוניות הצלילים שלו. עוד למד הקהל להכיר ולזהות את סדרות החלילים השונות (מחללות), ואת סגנונות הכתיבה לעוגבים שונים בארצות ובתקופות שונות.

לקראת העשור החלטנו להרחיב את המסגרת המוסיקלית ולהשמיע לא רק יצירות שנכתבו לעוגב ככלי סולן, אלא גם יצירות לעוגב ותזמורת, או מקהלה, או זמרים(ות) או כלי סולן אחר.  בכל יצירה שנבחר להשמיע העוגב לא ישמש כמלווה אלא כשותף פעיל ואף, לעיתים, מועדף.

הפסטיבל יכלול בכל עונה, החל מהעונה הבאה, 9 אירועים במקום 8, גם בחיפה וגם בירושלים. נציע לכם 6 עד 7 רסיטלים לעוגב סולו, וגם 2 עד 3 אירועים משולבים עם כלים אחרים.

לדוגמא, בפסטיבל העשור 2019-2018:

- בדצמבר 2018 יופיעו נגן עוגב וחצוצרן מצרפת, שניהם מהטובים ביותר בעולם.

- בפברואר 2019 נציג את המיסה של אנטונין דבוז'אק בגרסה למקהלה ועוגב, בשיתוף ובבצוע מקהלת "האנסמבל הקאמרי". באופן חריג, מבחינתנו, קונצרט זה בירושלים יתקיים באולם האוניברסיטה המורמונית על הר הצופים.

- באפריל 2019 נקיים קונצרט שבמסגרתו נשמיע "קונצרטים לעוגב" מאת הנדל, ויוואלדי וקרל פ.ע. באך, לעוגב ולהרכב בארוק-קאמרי. קונצרט זה יתקיים בשיתוף עם התזמורת בארוק ירושלים.   

הגידול במספר האירועים וביניהם אירועים רבי משתתפים, מחייב אותנו להעלות את דמי-החבר השנתיים ואת מחירי הכרטיסים, אבל החלטנו להסתפק בהעלאה סמלית בלבד בתקוה שהמחירים הנמוכים יעודדו ציבור רחב יותר להצטרף לעמותה.

לפניכם המחירון החדש:

דמי-חבר שנתיים (המקנים כניסה חופשית לכל האירועים)   250 ₪

כרטיס בודד לרסיטל לעוגב (ללא שינוי)                            60   ₪

כרטיס בודד לקונצרט דואו (עוגב + כלי או זמר(ת) אחד(ת)  80   ₪

כרטיס בודד לאירוע רב משתתפים                                  90   ₪

 

אנו מודים לכל החברים המלווים אותנו בנאמנות. עזרו לנו להמשיך: הפיצו את הפלאיירים שלנו בכל הרשתות החברתיות ובכל דרך אחרת העומדת לרשותכם. ככל שיגדל מספר חברי העמותה כן יגדל התקציב, וכך נוכל להזמין את הנגנים הטובים בעולם.  

 

 

הרשמה וכרטיסים בכרטיס אשראי: 054-5316994
עמותת חובבי העוגב בישראל, רחוב ברקן 7, יובלים 20142

 

עמותת חובבי העוגב בישראל, המארגנת את הפסטיבל, היא ארגון וולונטרי בו הפעילות מבוצעת על ידי מתנדבים.

חברי העמותה משלמים דמי-חבר שנתיים ורשאיים להיכנס לכל קונצרט ללא תשלום, בהצגת כרטיס-חבר.